hazır İlan sitesi


Gizlilik ve Kullanim | İlan Verme Kuralları

İlan Verme Kuralları


www.izmiralsat.com 

 

 

İlan Verme Kuralları – Tüm Kategoriler

izmiralsat.com’da her farklı renk, model veya boyutta olan ürün için ayrı ayrı ilan verilebilmesi gerekmektedir. Tek ilan verilerek tüm ürünler aynı ilanda belirtilemez. Aynı özellikte 2. ilan girişleri mükerrer (aynı kayıt) sayılmaktadır. Hizmet politikamıza uymayan kural dışı ilan ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

"Yasaklı Ürünler Listesi"nde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez.

İlan başlığı, ilan resmi ve açıklamada sadece ürüne ait bilgi ve resim eklenebilir. Belirtilen alanlarda başka site reklam içeren bağlantı "web adresi" linkleri ve yazı “mail adresi ve firma iletişim bilgilerine “ yazılamaz. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri" bölümünde yayınlanmalıdır. Dükkan kullanıcıları dükkanları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtemez. Bir ilanda kullanılan bir fotoğraf başka bir ilanda kullanılmamalıdır. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır. Site içerisindeki diğer bir kullanıcıya ait ilanının görsel / fotoğrafları da kullanılmamalıdır.

İlan eklerken belirtilen kriterlerde (fiyat, model, renk, cins, metrekare, oda sayısı, bulunduğu kat, fiyat v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır. Kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan ürüne ait olmalıdır.

Emlak/Taşıt/İş makinesi ilanı eklerken mutlaka mal/ruhsat sahibi tarafından veya mal/ruhsat sahibinin onayı alınarak yapılmalıdır.

Satılık veya kiralık ürünler / araçlar temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir. Kredi veya kooperatif borcu olan mal ve hizmet için fiyat olarak kooperatif kalan borcu veya bankaya ödenecek tutarın toplanarak fiyatın girilmesi gerekmektedir.

Daha güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında "elden teslim", “kapıda ödeme" vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır.

Hayvanlar alemi kategorsinde İlan verebilmek için Hayvanları Koruma Kanunu ve Kara Avcılığı Kanunu ile belirlenen şart ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

Bireysel üyeler evcil hayvanlar kategorisinde ücret belirterek ilan girişi yapamazlar. Kurumsal üyeler evcil hayvanlar kategorisine kesinlikle ilan girişi yapamazlar.

İlan başlığı veya açıklamasında “alınır", “aranıyor" vb. ibarelere yer verilemez.

İlan tarihi 1 yıldan eski olan ilanlar yayına alınamaz.

Satılan / kiralanan mal ve hizmet ilanları yayından kaldırılmalıdır.

 

www.izmiralsat.com 
X

Üye Girişi

Şifremi / Kullanıcı Adımı Unuttum

X

İlan Şikayeti

Şikayetinizi sadece 1 kere iletmeniz yeterlidir.X

Şifre / Kullanıcı Adı Hatırlatma

Üyelik bilgilerinizin kayıtlı olduğu e-posta adresinizi / kullanıcı adınızı aşağıdaki kutuya giriniz.

E-Posta Adresiniz / Kullanıcı Adınız